ul. Bednorza 19, 40-384 Katowice
32 209 80 39
32 20 98 116

Polsoft Gepardem Biznesu

Firma Polsoft Engineering została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu w jubileuszowej X edycji konkursu Gepard Biznesu 2015.

Firma POLSOFT ENGINEERING SP. Z O.O. została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu w jubileuszowej X edycji konkursu Gepard Biznesu 2015.
Wyróżnienie otrzymuje tym samym firma, która udowodniła swoją prężność na rynku IT.

Polskie instytucje finansowe i firmy powinny ze sobą współpracować, służąc rozwojowi naszego kraju. Ich zaletą dla nas jest to, że nie wywożą dywidend za granicę, a ich zyski pomnażają nasze bogactwo.

Do Klubu Gepardów Biznesu zapraszamy jednak wszystkie dynamiczne podmioty gospodarcze działające w Polsce.

W swojej książce pt. „Tani kapitał, czyli jak zdobyć pieniądze dla firmy”, wydanej w 1998 r. przez Business Press, napisałem, że „przedsiębiorcy to bohaterowie naszych czasów, bo to od nich najbardziej zależy, jak zamożny i stabilny będzie nasz kraj w przyszłości”. To oni tworzą miejsca pracy i dochód narodowy, decydują o pozycji kraju w świecie.

Podtrzymuję tę opinię, choć zdaję sobie sprawę, że ważniejsi od nich są politycy, którzy stanowią prawo i ustalają podatki. O ile jednak politycy w zasadzie mogą tylko coś zepsuć w gospodarce, to przedsiębiorcy tworzą. Biznesmeni są kreatorami podstaw bytu społeczeństwa. Od nich zależy, czy kraj będzie rozwijał się szybko, czy wolno, czy będzie bogaty, czy biedny. To oni dają pracę milionom ludzi i pomnażają kapitał w kraju i za granicą. Z podatków przez nich płaconych (VAT, PIT, CIT) utrzymywany jest aparat państwowy, wymiar sprawiedliwości, policja, wojsko i opieka społeczna.

10 lipca 2016