ul. Księdza Biskupa Herberta Bednorza 19, 40-384 Katowice
32 209 80 39

Laptopy dla uczniów i nauczycieli

laptopy dla uczniów i nauczycieli - Polsoft posiada w ofercie większość marek laptopów

Ministerstwo Cyfryzacji przekaże ponad 180 mln złotych gminom, na laptopy dla uczniów i nauczycieli.

Pieniądze na laptopy dla uczniów i nauczycieli  są świetną wiadomością. Duża grupa uczniów nie ma swoich prywatnych laptopów lub korzystają  z nich rodzice oddelegowani do pracy w domu, a co za tym idzie nie ma możliwości  korzystania z nauki zdalnej. W podobnej sytuacji są nauczyciele którzy nie mogą korzystać ze sprzętu szkolnego, a często nie posiadają swoich prywatnych laptopów

Wnioski są już przyjmowane od 1 kwietnia 2020. Każda Gmina zależnie od wielkości dostanie określoną kwotę, jednak nie mniejszą niż 40 tysięcy złotych. Procedury zakupu będą maksymalnie uproszczone. Ministerstwo nie wskazuje parametrów laptopów, każda gmina ma zakupić maksymalną liczbę laptopów dla uczniów i nauczycieli działając w oparciu o potrzeby mieszkańców.

Na rynku jednak pojawił się problem. Ze względu na to, że większość firm oddelegowało pracowników do pracy w domu, firmy te masowo kupowały dla nich laptopy. Dystrybutorzy oraz producenci nie byli przygotowani na taki wzrost zapotrzebowania na ten sprzęt. Dodatkowo fabryki w Chinach produkujące komponenty do laptopów wstrzymały produkcję. Aktualnie na magazynach praktycznie nie ma sprzętu. Sytuacja ta na szczęście powinna się poprawić.

Posiadamy w swojej ofercie laptopy większości producentów tj. Fujitsu, HP, Dell, Lenovo, Asus, Acer itd. Oczekiwane daty dostaw to koniec kwietnia początek maja.

Jeżeli dostawa musi być zrealizowana szybko, Polsoft posiada w swojej ofercie również laptopy poleasingowe z gwarancją roczną lub dwu letnią. Dostępność tego sprzętu jest o wiele lepsza, dostawy możemy realizować z dnia na dzień.

 

W celu pomocy przy zakupie laptopów dla uczniów i nauczycieli zapraszamy do kontaktu z naszym działem handlowym

Zapraszamy również do rejestracji w naszym systemie sprzedaży on-line Bizneslink – gdzie na bieżąco mogą Państwo śledzić dostępność oraz ceny sprzętu. Rejestracja

Szybki kontakt do działu handlowego :

Tel. +48 (32) 35 49 101

Tel. +48 504 151 202

Tel. +48 504 151 164

Tel. +48 504 151 036

Email: handlowy@polsoft.pl

 

14 kwietnia 2020