ul. Bednorza 19, 40-384 Katowice
32 209 80 39
32 20 98 116

Polsoft Engineering Sp. z o.o.
Diament Forbesa 2018

Kolejny certyfikat na naszym koncie. Tym razem Polsoft Engineering Sp. z o.o. uzyskała tytuł
Diament Forbes’a 2018. Po raz pierwszy znaleźliśmy  się w tym prestiżowym zestawieniu i od razu na tak wysokiej pozycji. W kategorii firm małych (5-50mln zł) zajeliśmy pierwsze miejsce w regionie, oraz drugie miejsce w rankingu ogólnopolskim.

Nagrody Diamentów Forbesa przyznawane są firmom, które w trzech ostatnich latach swojej działalności, najszybciej zwiększały swoją wartość. Brane pod uwagę są tylko te firmy, które złożyły do KRS sprawozdanie finansowe za rok obrachunkowy lub opublikowały je w Monitorze Polskim B. Spośród nich wyłaniane są, te o dodatnim wyniku finansowym oraz współczynniku ryzyka niższym niż 4, według ratingu Bisnode. W ten sposób powstała baza przedsiębiorstw, która dzielona jest według trzech kategorii przychodów.

  • firmy małe 5–50 mln zł;
  • firmy średnie 50–250 mln zł;
  • firmy duże powyżej 250 mln zł.

Zajmując tak prestizowe miejsca dajemy wyraźny sygnał naszych aspiracji. Nasza wysoka pozycja nie została także przeoczona przez redakcję Forbesa:

„Swoją okazję wykorzystuje także Polsoft Engineering. Katowicki producent oprogramowania, a także integrator rozwiązań informatycznych to kolejna firma z naszego rankingu, która może pochwalić się długą historią. W 2017 r. Polsoft Engineering obchodził bowiem 25-lecie swojej działalności. Wartość firmy w ostatnim roku wzrosła o blisko 192 procent.

Jej wartością jest wąska specjalizacja, a przewagę zapewnia kompleksowość. Misją przedsiębiorstwa jest bowiem dostarczanie nowoczesnego, kompletnego i zintegrowanego oprogramowania oraz infrastruktury sprzętowej stacjonarnej i mobilnej dla firm. Polsoft Engineering specjalizuje się w obsłudze firm z branży farmaceutycznej, weterynaryjnej, handlowej, a także FMCG.”

Polsoft Engineering Diamentem Forbes
Polsoft Engineering na liście Diamentów Forbes

Ostatnie 25 lat działalności stały pod znakiem ciężkiej pracy i w związku z nią, w pełni zasłużonych sukcesów, które nie sprawiają, że spoczywamy na laurach. Polsoft wciąż dynamicznie się rozwija nie spoglądając za siebie, jednocześnie szanując wszystkich swoich konkurentów biznesowych. Przed nami wciąż wiele wyzwań i ambitnych celów do zrealizowania, dlatego liczymy na to, że w przyszłości także będziemy mogli cieszyć się z takich wyróżnień.

Pełna lista laureatów została opublikowana na stronię Forbesa.

16 lutego 2018